Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nauka w TECHNIKUM kształcącym w zawodzie TECHNIK MECHANIK doskonale przygotowuje do pracy zawodowej. Absolwent tego kierunku ma szansę znaleźć pracę na stanowisku konstruktora, technologa, kierownika działu czy też operatora i programisty obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.
Nabyte w toku kształcenia przygotowanie zawodowe stanowi także bardzo dobre podstawy do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach, zwłaszcza na kierunkach politechnicznych.

Nauka w TECHNIKUM MECHANICZNYM trwa 4 lata i zapewnia następujące kwalifikacje potwierdzone egzaminem OKE:
-użytkowanie obrabiarek skrawających M19
-organizowanie i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń M44.

TECHNIK MECHANIK oprócz ogólnej wiedzy i umiejętności dotyczących:

 • konstrukcji maszyn,
 • rysunku technicznego,
 • technologii obróbki,
 • obrabiarek czy metrologii,
 • poznaje także zagadnienia związane z komputerowym wspomaganiem projektowania CAD (Auto CAD, Solid Edge). Zajęcia odbywają się w 2 nowoczesnych pracowniach z najnowszym oprogramowaniem do wspomagania projektowania. Uczniowie zapoznają się również z oprogramowaniem do wspomagania wytwarzania CAM (Edge CAM, Sinumeric, MTS) w pracowni komputerowej wyposażonej w 8 stanowisk symulacyjnych (symulujących tokarkę i frezarkę CNC). Uczniowie ćwiczą programowanie i wirtualne wytwarzanie części. Pracownia ta została doposażona w najnowsze oprogramowanie MTS przez firmę „KORPO”.
  Zajęcia praktyczne z obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC na najnowszych obrabiarkach odbywają się w niemieckiej firmie „KORDEL”, przedstawicielstwo w Polsce „KORPO”. Firma ta objęła patronatem naszą szkołę.
    Absolwenci kończący naszą szkołę mają szansę na zatrudnienie w firmie „KORPO” bądź innych przedsiębiorstwach w sferze produkcyjnej i usługowej praktycznie wszystkich działów gospodarki w kraju jak i zagranicą.

Nauka w TECHNIKUM MECHANICZNYM umożliwia zdobycie kwalifikacji w następujących dziedzinach lub branżach oraz zawodach:

 • technologia maszyn obróbka skrawaniem
 • obróbka plastyczna, cieplna, spawalnictwo
 • mechanika precyzyjna i automatyka 
 • budowa i eksploatacja maszyn i urządzeń mechanicznych
 • technik mechanik
 • operator obrabiarek skrawających
 • ślusarz
 • mechanik - monter maszyn i urządzeń, automatyki przemysłowej

WYMAGANE DOKUMENTY

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

technologia maszyn obróbka skrawaniem

obróbka plastyczna, cieplna, spawalnictwo

mechanika precyzyjna i automatyka  

budowa i eksploatacja maszyn i urządzeń mechanicznych

technik mechanik

operator obrabiarek skrawających

ślusarz

mechanik - monter maszyn i urządzeń, automatyki przemysłowej