Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Zdjęcie ekranu przed rozpoczęciem lekcji online

Dzisiaj (09.03.2023), uczniowie klas: 2AB (#technikprogramista) oraz 1A (#technik informatyk) uczestniczyli w lekcji: "Jak darmowe narzędzia internetowe mogą ułatwiać nam pracę?".

Lekcja online zorganizowana została w ramach programu Dzień Bezpiecznego Internetu przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Lekcję poprowadził Pan Kamil Śliwowski - trener kompetencji cyfrowych.

W dzisiejszych czasach, kiedy większość naszych działań przenosi się do świata online, niezwykle istotne jest umiejętne wykorzystanie dostępnych narzędzi internetowych. Dotyczy to zarówno naszej codziennej pracy, jak i edukacji. Dlatego właśnie warto poświęcić czas na poznanie i wykorzystanie darmowych narzędzi internetowych, które mogą znacznie ułatwić nam pracę.

Podczas lekcji, uczniowie poznali różnorodne narzędzia, które są dostępne za darmo w sieci. Były to aplikacje do notowania i organizowania czasu pracy. Dzięki wykorzystaniu darmowych narzędzi internetowych, uczniowie mogą zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność swojej pracy. Przykładowo, dzięki aplikacjom do organizacji czasu, będą mieli większą kontrolę nad swoimi obowiązkami, a dzięki aplikacjom do notowania, będą mogli zwiększyć swoją wiedzę i efektywność nauki.

Warto również podkreślić, że korzystanie z darmowych narzędzi internetowych pozwala na wyeliminowanie kosztów związanych z zakupem drogiego oprogramowania. To szczególnie ważne dla uczniów, którzy często nie mają możliwości finansowych na zakup drogiego sprzętu i oprogramowania.