DBI - AKTUALNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Relacja TV Jawor z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W finale Wewnątrzszkolnego Konkursu Informatycznego, którego organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych: Waldemar Wdowiak i Tomasz Zwierzew rywalizowało 4 3-osobowych drużyn z klas: 1A, 2A, 3A i 4A. Konkurs odbywał się na podobnych zasadach jak w znanych teleturniejach, gdzie zawodnicy po wyświetleniu pytań naciskają przycisk (grzybek), który powoduje wyświetlenie lampki. Drużyna, która wykaże się największym refleksem i prawidłowo odpowie na pytanie otrzymuje punkty.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowany został m.in. Konkurs na plakat promujący Dzień Bezpiecznego Internetu

Komisja w składzie:

  • Wanda Gołębiowska – dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego,
  • Jolanta Wieczorek – wicedyrektor od spraw wychowawczych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego,
  • Kordian Mazuryk – starszy aspirant Komendy Powiatowej Policji w Jaworze,
  • Leszek Drabczyk – podinspektor Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

wybrała najlepszą według niej pracę, której autorem jest uczennica klasy 2E technikum ekonomicznego, Alina Sadowska. Autorka została nagrodzona bardzo wartościową książką wydawnictwa Helion, dzięki której będzie mogła poznać program do obróbki grafiki i doskonalić swoje umiejętności graficzne.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

22 lutego 2012 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Jaworze, odbywały się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Tegoroczne hasło: „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie zachęca młodzież do korzystania z sieci Internet, wspólnie z dorosłymi – rodzicami, opiekunami, dziadkami.

Dzisiaj Internet jest bardzo mocno związany z Naszą codziennością. Bardzo często rodzice posiadają zdecydowanie mniejszą wiedzę w kwestii korzystania z jego dobrodziejstw. Dla wielu rodziców to duży problem! Nowinki technologiczne pojawiają się w domach głownie z inicjatywy dzieci i najczęściej to one są ekspertami w posługiwaniu się nimi. Bardzo często rodzice nie pytają dzieci, co robią w sieci, ponieważ obawiają się nadszarpnąć swój autorytet, lub nie wiedzą, o co pytać, bo po prostu nie mają pojęcia o istnieniu na przykład portali społecznościowych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Wewnątrzszkolnym Konkursie Informatycznym, którego organizatorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych: Waldemar Wdowiak i Tomasz Zwierzew rywalizowało 11 3-osobowych drużyn z klas: 1A, 2A, 3A i 4A. Konkurs odbywał się na podobnych zasadach jak w znanych teleturniejach, gdzie zawodnicy po wyświetleniu pytań naciskają przycisk (grzybek), który powoduje wyświetlenie lampki. Drużyna, która wykaże się największym refleksem i prawidłowo odpowie na pytanie otrzymuje punkty.