Harmonogram godzin dostępności nauczycieli
- Szczegóły
- Wieczorek Jolanta - wicedyrektor ds. wychowawczych
- Odsłony: 715
Rada Rodziców - numer konta
- Szczegóły
- Wieczorek Jolanta - wicedyrektor ds. wychowawczych
- Odsłony: 273
Rada Rodziców przy PCKZiU w Jaworze podczas zebrania zaproponowała w roku szkolnym 2022/2023 składkę roczną na Radę Rodziców w wysokości 40 zł.
Wszelkich wpłat można dokonywać przelewem lub gotówką.
Za wszystkie wpłaty dziękujemy!
Gwarantujemy, że zostaną wydatkowane z myślą o uczniach i dla dobra szkoły. Wpłaty na Radę Rodziców i ich kwoty są całkowicie dobrowolne.
Nr konta Rady Rodziców:
56 8647 0007 0000 0244 2000 0002 Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rada Rodziców Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
59-400 Jawor, ul. Wrocławska 30 A
Przy każdej wpłacie przelewem prosimy o wpisanie w tytule wpłaty: 1) imię i nazwisko dziecka, 2) klasa, 3) cel: składka na Radę Rodziców
Wpłaty gotówkowe przyjmują wychowawcy klas lub Dział Księgowości w PCKZIU (pokój nr 37, parter szkoły)
Każdy po dokonaniu wpłaty gotówkowej otrzyma imienne potwierdzenie KP wystawione przez Radę Rodziców za pośrednictwem Księgowości PCKZiU w Jaworze
STAŻE I PRAKTYKI ZAWODOWE ZAKOŃCZONE
- Szczegóły
- Odsłony: 143
W roku szkolnym 2021/2022, ramach projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim III”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WD 2014-2020, odbyły się staże i praktyki zawodowe przewidziane dla uczniów technikum i szkoły branżowej z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz technikum z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.
Ubezpieczenia NNW dla uczniów
- Szczegóły
- Wieczorek Jolanta - wicedyrektor ds. wychowawczych
- Odsłony: 363
Rada Rodziców PCKZiU w Jaworze rekomenduje ofertę ubezpieczenia NNW dla uczniów przygotowaną przez Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.
Link do szczegółowych informacji bez logowania (tylko Przejdź do formularza), (Więcej informacji):
https://twojedziecko.allianz.pl/start/?token=6CFB42E5A67086DDBC4B112D0E375D9CCF0161F4F5BA427077F138D24FD43074
W przypadku problemów z obsługą formularza zachęcamy do kontaktu z przedstawicielem Towarzystwa
Robert CichońOpiekun Klienta ds. PPK i Ubezpieczeńtel. kom.: +48 600 500 590 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rodzice ubezpieczają dzieci we własnym zakresie. Można również wybrać innego dowolnego ubezpieczyciela.
Klasy pierwsze w roku szkolnym 2022/2023
- Szczegóły
- Wieczorek Jolanta - wicedyrektor ds. wychowawczych
- Odsłony: 1130
Technikum
1A – technik informatyk
1B – technik programista
1D – technik logistyk
1TE – technik mechanik, technik ekonomista
Branżowa Szkoła 1 stopnia
1H – cukiernik, piekarz, kucharz, fryzjer
1K – mechanik pojazdów samochodowych
1M – mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz
1P – elektryk, operator obrabiarek skrawających
1S – elektromechanik, magazynier, monter zabudowy i robót wykończeniowych, sprzedawca, fotograf, rolnik, monter sieci i instalacji sanitarnych
List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022.
- Szczegóły
- Wieczorek Jolanta - wicedyrektor ds. wychowawczych
- Odsłony: 459
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,
rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.
Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.
Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.
Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.
Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!
W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.
Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.
Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Paintball - wycieczka sportowo - integracyjna klasy 2B
- Szczegóły
- Sławomir Pieszczek - nauczyciel przedmiotów informatycznych
- Odsłony: 765