Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W znakomitych nastrojach powitano nowy rok szkolny w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.

Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który na bardzo długi czas zapada w pamięci każdego ucznia. Jest to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków po dwumiesęcznym okresie wakacyjnej beztroski. W poniedziałek, 3 września 2018 r. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze uroczyście powitali nowy rok szkolny 2018/2019. Zgromadzeni na szkolnym boisku wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor Lucyny Buczkowskiej, która w swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i wychowawcom dużo sił oraz pasji w odkrywaniu nowych rzeczy.
- Wracamy dzisiaj po pięknych, wakacyjnych dniach. Mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy wypoczęci, radośni, ale przede wszystkim pełni energii i zapału, aby podjąć trud nauki przez te dziesięć miesięcy. Szczególnie gorąco chciałam powitać uczniów klas pierwszych. - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU.

Pani Dyrektor zapoznała uczniów klas pierwszych z ich wychowawcami oraz przekazała szereg informacji organizacyjnych, które usprawnią naukę w bieżącym roku szkolnym. Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, gdzie otrzymali dalsze szczegółowe informacje na ten rok.
Następnie starosta powiatu jaworskiego Pan Stanisław Laskowski skierował ciepłe słowa powitania i przekazał informacje na temat charakteru szkoły, która kształci uczniów w systemie dulanym – nauka/praca. Starosta życzył młodzieży owocnej nauki oraz zapewnił, że forma i poziom edukacji zajmują ważne miejsce w działaniach Starostwa.

Rok szkolny 20018/2019 uczniowie rozpoczęli w dobrych nastrojach, ciekawi nowych wyzwań i chęci zdobywania wiedzy. Wszystkim uczniom życzymy wielu wspaniałych osiągnięć, natomiast nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy!