Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

       W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz realizacji programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w PCKZiU przeprowadzono wiele akcji zachęcających do zaprzyjaźnienia się z książką.
Światowy Dzień Książki obchodzimy 23 kwietnia i jest to data symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli: Miguel de Cervantes, William Szekspir i peruwiański historyk Inca Garcilasode la Vega.
Pomysł organizacji Dnia Książki zrodził się w Katalonii w 1926 r. z inicjatywy Vincenta Clavela Andre- wydawcy z Katalonii- i do dnia dzisiejszego jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym.
Z całą pewnością 23 kwietnia 2018r. był wielkim Świętem Książki w naszej szkole dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży.
Klasa II T przygotowała mini projekt edukacyjny ,, Agata Christie- królowa kryminału”. W bibliotece jest wystawa książek powieściopisarki, które podarowała pani Jolanta Wieczorek.
„Przyłapani na czytaniu” to kolejna inicjatywa rozpoczynająca konkurs fotograficzny. Pierwsi ,, zostali przyłapani” uczniowie klasy ID i IIH.
Dzięki bardzo utalentowanej młodzieży klas: 1A, 1E, IID, IIID nasza szkoła została udekorowana zjawiskowo pięknymi plakatami, których bohaterem jest KSIĄŻKA.
Uwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Książki była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych- dzieci z Akademii Krasnoludków ( Przedszkola Publicznego nr 2 w Jaworze). Uczniowie klasy 1A i 2D w bajkowych strojach czytali dzieciom różne historie , wprowadzając ich w czarodziejski świat książek.
Zostaliśmy niezwykle serdecznie przyjęci przez panią dyrektor przedszkola, wychowawców grup i dzieci. Było to bardzo cenne spotkanie dla obu stron i z całą pewnością nieostatnie.
Życzymy, aby Święto Książki obchodzone było w każdym dniu, tym bardziej, że książki czekają nie tylko w bibliotece, ale także na regale w budynku przy ulicy Wrocławskiej. Na półce czekają ,, uwolnione książki”. Czytajmy i wzbogacajmy regał.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.