Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

      Biblioteka Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa otrzymała dotację w kwocie 15 tyś. zł na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).
      Wojewoda Dolnośląski udzielił wsparcia finansowego w formie dotacji w kwocie 12 tyś zł. , a Starostwo Powiatowe w Jaworze – 3 tyś. zł.
Najważniejszym celem realizacji programu będą działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród młodzieży PCKZiU. Zostanie on osiągnięty poprzez następujące działania: ,,To warto przeczytać" - szkolny konkurs na najciekawszą recenzję książki dla młodzieży; przeprowadzenie akcji ogólnoświatowego ruchu czytelniczego – bookcrossingu; wspólne czytanie w ramach projektu „Książka łączy pokolenia”, mającego na celu popularyzację dzieł klasycznych oraz podniesienie świadomości czytelniczej uczniów, a także ich rodziców. Zaplanowany został również konkurs fotograficzny i wiele innych działań, o których będziemy informować na bieżąco poprzez dziennik elektroniczny, ogłoszenia na stronie internetowej szkoły, fanpagu szkoły, na facebooku oraz gazetki i plakaty okolicznościowe.
      Zanim zakupimy książki do biblioteki, przeprowadzimy w szkole ankietę, w ramach której uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zaproponują tytuły, autorów oraz serie wydawnicze, które powinny znaleźć się na półkach naszej biblioteki.
      Zaplanowane zostały również takie działania, które zrealizowane zostaną we współdziałaniu z Biblioteką Miejską i innymi jednostkami środowiska lokalnego.
      Realizacja zadań w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa przyczyni się promocji biblioteki w środowisku lokalnym, zachęci młodzież do czytania książek, twórczego poszukiwania i odkrywania preferencji czytelniczych a także wzmocni ich aktywność artystyczną.