Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podobnie jak w minionych latach szkoły ponadgimnazjalne w powiecie jaworskim otwarły swoje podwoje przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 23 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworze zorganizowany został „Dzień Otwarty”. Na gości odwiedzających w tych dniach szkoły czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.
Przybyłych w tych dniach uczniów wraz z opiekunami przywitała Pani Dyrektor Lucyna Buczkowska, która wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. W murach szkoły gimnazjaliści mogli m.in.: obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą życie szkolne PCKZiU, stoiska promujące technikum ekonomiczne, logistyczne, informatyczne i mechaniczne oraz szkołę branżową I stopnia. Gimnazjaliści dobrze bawili się podczas prezentacji wokalno – muzycznej przygotowanej przez uczniów PCKZIU.
Następnie uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i w asyście nauczycieli uczących w szkołach mogli m.in.: zwiedzić pracownie specjalistyczne, komputerowe, bibliotekę i salę gimnastyczną, zobaczyć pokaz fryzjerski czy też przyjrzeć się ciekawym prezentacjom wykonanych przez swoich starszych kolegów.
W trakcie zwiedzania szkoły uczniowie mieli możliwość pobrania materiałów informacyjnych o Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Szkoła ta przygotowała dla nich interesujące oferty kierunków i zawodów. Dodać należy, że uczniowie PCKZIU mogą uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych, w tym w prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy oraz Wyższej Szkoły Logistycznej. Ofertę naszej szkoły wzmacnia program stypendialny adresowany do uzdolnionej młodzieży oraz projekt mobilności pt. "Hola Erasmus+ w Hiszpanii!". Już 7 kwietnia pierwsza grupa najlepszych "zawodowców" PCKZiU wyleci do pięknej Andaluzji w Hiszpanii na 4 tygodniowe praktyki zawodowe w firmach z branży informatycznej, logistycznej, ekonomicznej oraz mechanicznej. W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich i trzecich Technikum i ZSZ z PCKZiU w Jaworze.
Dzień Otwarty dostarczył rzetelnej wiedzy o szkole, a niezdecydowanych zachęcił do wstąpienia w szeregi jej uczniów, przyczynił się do popularyzacji szkoły w środowisku lokalnym.
23 marca w Auli PCKZiU w Jaworze odbyły się również XVI Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze we współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Po raz kolejny patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk oraz Starosta Jaworski pan Stanisław Laskowski.