Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku radość Świąt Bożego Narodzenia zagościła również w murach Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. 22 grudnia 2017 r. wszyscy nauczyciele, pracownicy i uczniowie szkoły przeżywali niezwykłą tajemnicę narodzin w betlejemskiej stajence.


Nastrój świąteczny zapanował już kilka dni wcześniej, w holu szkoły pojawiła się pięknie przyozdobiona choinka, a poszczególne gabinety lekcyjne przybrały bożonarodzeniowy wystrój. Jednak dopiero 22 grudnia klimat zbliżających się świąt zapanował na dobre za sprawą Jasełek i wigilii szkolnych.
W auli PCKZiU „Jasełkowe” przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Spektakl w reżyserii ks. Tomasza Bunikowskiego i ks. Rafała Sajdutko to wielowątkowa wigilijna opowieść nawiązująca w swej treści do tradycji świąt w naszym kraju. Fabuła przedstawienia odnosiła się do ewangelicznego przekazu związanego z narodzeniem Chrystusa. Każda ze scen kończyła się występem zespołu wokalnego Carooline.


Ks. Paweł przygotował niespodziankę śpiewając "Mario, czy Ty wiesz?" z repertuaru TGD, co spotkało się z aplauzem całej widowni.
Całość została zakończona życzeniami świątecznymi złożonymi przez Panią Dyrektor Lucynę Buczkowską oraz wspólnym kolędowaniem.