Drukuj
Odsłony: 3094
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata.

Jan Paweł II


14 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się kolejna, czternasta akcja honorowego krwiodawstwa organizowana cyklicznie od ośmiu lat. Absolwenci, uczniowie i grono pedagogiczne podzieli się z potrzebującymi tym, co mają najcenniejsze – własną krwią.

krwiodawstwo01

Niestety, nie każdy chętny może zostać dawcą. Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy zainteresowany oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: katar, niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała.

krwiodawstwo02

Ostatecznie krew oddało 49 osób w ilości ponad 22 litry krwi. Od 2008 r. w naszej Szkole dzięki fenomenalnej młodzieży zebrano już 320 litrów krwi.

14 akcja krwiodawstwa

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi - wszystkim serdecznie dziękuje. Pragnę podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszę się, że nasza szkolna społeczność rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.

14 akcja krwiodawstawa

Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 4E, pani pielęgniarce należą się ogromne podziękowania gdyż "Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego."

14 akcja krwiodawstwa

Kolejną akcja planowana jest w październiku br., już dziś zachęcam do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU ale również w centrach krwiodawstwa.


Koordynator akcji
Jarosław Pieszczek