OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
OSEWyzwanie w PCKZiU OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

I edycja konkursu piosenki obcojęzycznej „The Voice of PCKZiU” pod patronatem Starosty Powiatu Jaworskiego Anety Kucharzyk odbyła się 15 stycznia br. W tym dniu do Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze przyjechali uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 i nr 5 w Jaworze oraz uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie, aby zaprezentować się podczas przesłuchań konkursowych.

Ze względu na dużą liczbę wykonawców oraz ich bardzo wysoki poziom przygotowania jurorzy mieli trudne zadanie. Jury, w składzie Artur Kot - magister muzyki, dziennikarz muzyczny i radiowy, nauczyciel emisji głosu, naczelnik wydziału promocji, rozwoju i turystyki w Starostwie Powiatowym w Jaworze, Jolanta Wieczorek - wicedyrektor PCKZiU, nauczyciel historii, pasjonatka muzyki poważnej oraz Sylwia Węgiel - nauczyciel języka niemieckiego w PCKZiU w Jaworze, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, w II kategorii prezentowali się uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Spośród 20 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.


Finał konkursu „The Voice of PCKZiU” w kategorii szkół ponadpodstawowych wygrał duet: Kinga Kozimor i Sandra Trzebniak z PCKZiU w Jaworze, II miejsce zajęła Olga Parcheta z ZSiP w Bolkowie, natomiast III miejsce zdobył uczeń PCKZiU Wiktor Jaworski. W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobyła Łucja Toszewska z SP nr 5, na II miejscu uplasowała się Zuzanna Żądło z SP nr 2 , natomiast III miejsce zajęła Anna Kałużna ze SP nr 5 . Przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Dudkowska (PCKZiU ) i grupa uczniów z SP nr 5 w składzie: Zuzanna Przygocka, Angelika Szurek, Wiktoria Jaśkowiak, Amelia Miłoń, Alicja Woźniak, Amelia Rajczakowska.

 

Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Starosty Powiatu Jaworskiego pani Anety Kucharzyk, która wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży, i również w tym roku ufundowała nagrody dla zwycięzców. Podziękowania kierujemy również do sklepu motoryzacyjnego MOTOCENTRUM w Jaworze ul. Kuziennicza 5 za pomoc i wsparcie finansowe w konkursie.


Warto podkreślić, że głównym celem konkursu jest popularyzacja piosenki obcojęzycznej, prezentacja umiejętności wokalnych młodych wykonawców, a także wymiana doświadczeń między wykonawcami oraz nauczycielami. Bardzo ważnym zadaniem konkursu jest również motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez piosenkę - dodają nauczycielki i organizatorki przedsięwzięcia pani Małgorzata Majewska oraz pani Natalia Dzikowicz.

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „The Voice of PCKZiU” wpisze się już na stałe w plan pracy szkoły, ponieważ cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów z całego powiatu jaworskiego, którzy chcą zaprezentować się w naszej szkole. To właśnie piosenka obcojęzyczna sprawiła, iż tak duże grono młodych artystów z powiatu jaworskiego miało okazję odwiedzić naszą szkołę, a my mieliśmy okazję nawiązać wiele nowych znajomości.

 

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu. Niestety tak to w życiu już jest, że wygrywa najlepszy.