Rekrutacja
Szkoła w Chmurze Microsoft
Szkolne konta Office 365
Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Rekrutacja Rekrutacja
Szkoła w Chmurze Microsoft Szkoła w Chmurze Microsoft
Szkolne konta Office 365 Szkolne konta Office 365
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

6 grudnia 2019 roku w auli PCKZiU w mikołajowych nastrojach odbyły się już kolejne szkolne zawody speedcubingowe - układanie kostki Rubika na czas. Zostały one zorganizowane przez nauczycieli p. Jacka Wieczorka i p. Marka Salaty.
W zawodach uczestniczyło 13 zawodników - uczniów z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Emocje były ogromne, a młodzież w ekspresowym tempie układała kostkę. Wieloetapowa rywalizacja wyłoniła zwycięzcę, którym został uczeń Bartłomiej Konior z klasy 1A. Na drugim miejscu uplasował się Konrad Kutran z klasy 2 AT, zaś na trzecim – Kacper Bartycha z klasy 1A.


Kostkę Rubika można układać na najróżniejsze sposoby i może to robić każdy. - Mało kto wie, że speedcubbing to sport, który tworzy dużą federację na świecie, kilkaset tysięcy zawodników. Kostkę można układać jedną ręką, z zamkniętymi oczami, niektórzy zawodnicy układają nawet stopami. Każdy może tu przyjść, spróbować i da radę - mówi Jacek Wwieczorek, nauczyciel matematyki. Naukę układania kostki porównuje do nauki jazdy samochodem. - Jeżeli ktoś chce jechać bez nauki to jest to problem, natomiast jeśli ktoś pokaże jak to zrobić to da radę. Tak samo jest z kostką. Jeżeli trener pokaże podstawy logiki, która funkcjonuje na łamigłówce zaczyna się wtedy zabawa. To kwestia techniki, nauczania oraz przede wszystkim pasji i zaangażowania – dodaje p. Marek Salata, organizator turnieju.

Warto dodać, że w zmaganiach konkursowych  uczestniczyła jedna  dziewczyna- Wiktoria Michalska z klasy 3 A, ale zapewne w przyszłym roku będzie ich więcej. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy rewelacyjnych wyników!!