OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
OSEWyzwanie w PCKZiU OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koniec października był szczególnym momentem w życiu Powiatowego Centrum Kształcenia w Jaworze. Tego dnia odbyło się uroczyste przyjęcie klas pierwszych w szeregi prawowitych uczniów Szkoły. Uczniowie klas pierwszych przeszli przez nie lada trudny egzamin, czyli Otrzęsiny znane potocznie jako Święto Kota. W tym roku wyjątkowo odbyły się dwie tury. Pierwsza to uczniowie, którzy ukończyli szkołę podstawową, a druga to uczniowie po gimnazjum. Tematem przewodnim były gatunki muzyczne a pierwszakom towarzyszyło hasło „Otrząśnij się”.

Klimat tegorocznej zabawy zanurzony był w tematyce gatunków muzycznych. W związku z tym nie mogło zabraknąć stylu klasycznego, jazz’u, country, hip hip, reggae, heavy metal oraz disco polo. W skład komisji oceniającej zmagania pierwszaków weszli: dyrektor Lucyna Buczkowska oraz przedstawiciele i opiekun samorządu klasowego. Uczniowie wzięli udział w muzycznym pokazie mody, a także musieli zaprezentować swój wokal i taniec przy piosence z wylosowanego stylu muzycznego. Swój spryt i zwinność mieli okazję pokazać na torze przeszkód, a także talent artystyczny podczas rysowania wizerunku wychowawcy. Ostatnią konkurencją był quiz pt. „Co ty pierwszaku wiesz o naszej szkole?”.

Wszystkie klasy rywalizowały zacięcie i świetnie się bawiły. Zwycięska klasa otrzymała prawo do trzech dni bez pytania, sprawdzianów i kartkówek. Zwycięską klasą w pierwszej turze została klasa 1 A (technikum informatyczne, wych. pan Marek Salata), w drugiej turze zwyciężyła klasa 1 EG (technikum ekonomiczne, wych. pani Marta Tomasik). Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na wybranym kierunku kształcenia!