Szkolne konta Office 365
OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Szkolne konta Office 365 Szkolne konta Office 365
OSEWyzwanie w PCKZiU OSEWyzwanie w PCKZiU
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przygotowując miłe niespodzianki najlepiej wiedzą nauczyciele oraz pracownicy z Powiatowego Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. 11 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święto powszechnie znane jako Dzień Nauczyciela. Galowe stroje, symboliczne bukiety kwiatów oraz długopisy z wygrawerowanymi życzeniami w uczniowskich dłoniach zwiastowały atmosferę szkolnego święta.

 

Życzenia też nie były banalne. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej życzył: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela… Z tych słów jasno wynika, iż uczniowie doskonale rozumieją w czym tkwi istota nauczycielskiej profesji.
Uroczystość w szkolnej auli przygotowana przez klasę 3 D pod kierunkiem wychowawczyni pani Izabeli Walusiak-Zdunek utrzymana była w humorystycznej konwencji. Odgrywane scenki rodzajowe pokazywały szkołę widzianą oczyma nauczycieli. Humor przeplatał się z satyrą. Dowcipne dialogi pokazywały pracę nauczyciela jako tę, która dostarcza wielu emocji, ale też wymaga odporności, charakteru i nierzadko fantazji niezbędnej w działaniach na płaszczyźnie nauczyciel i uczeń „buntownik i opornik”, jak sami o sobie powiedzieli młodzi ludzie.

Nauczyciele, obdarzeni olbrzymim poczuciem humoru bawili się wybornie, a świadczyły o tym rozlegające się salwy śmiechu. Puenta kabaretowego przedstawienia mile zaskoczyła odbiorców. Młodzież bowiem obiektywnie przyznała, że mimo tego, że uczniowie i nauczyciele to: „ dwa przeciwne bieguny, pokolenia odbierające na innych falach, to jednak dobrze przygotowują do matury…” Cieszy fakt, że uczniowie potrafią to docenić już teraz. Jak się okazuje humorystyczne scenki, dowcipne dialogi nie wykluczają szacunku do pracy nauczyciela i szczerego przekonania uczniów, że: „ Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić…” Te mądre słowa uczniowie uczynili bowiem myślą przewodnią tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość podsumowała dyrektor szkoły Lucyna Buczkowska, która z dużą dozą humoru skomentowała kabaretowe zmagania uczniów. Dziękując pani Izabeli Walusiak-Zdunek, ustępującym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego oraz klasie 3 D za przygotowanie uroczystości, życzyła wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.