Rekrutacja
Szkoła w Chmurze Microsoft
Szkolne konta Office 365
Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Rekrutacja Rekrutacja
Szkoła w Chmurze Microsoft Szkoła w Chmurze Microsoft
Szkolne konta Office 365 Szkolne konta Office 365
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Myślicie, że nauka jest nudna? Nieprawda! Przekonali się o tym uczniowie klas logistycznych Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W czwartek, 10 października pojechali wspólnie do Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Odbywały się tam wykłady w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Uczniowie wzięli udział w prelekcji przeprowadzonej przez dr Magdalenę Rękas pn. „Jak zmienia się rynek pracy w XXI wieku". Poznali analizę trendów występujących na rynku pracy w XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień robotyzacji i automatyzacji. Podczas wykładu uczniowie oglądali filmy, które zilustrowały zachodzące zmiany w funkcjonowaniu przedsiębiorstw i gospodarek. Następnie wzięli udział w debacie, której celem było wskazanie szans i zagrożeń dla człowiek na rynku pracy XXI wieku czy też określenie zawodów przyszłości.
„Innowacyjne rozwiązania w logistyce” to tytuł drugiego wykładu przeplatanego dyskusją. Przeprowadził go dr Tomasz Kołakowski oraz dr inż. Maja Kiba - Janiak. Wysłuchanie go pozwoliło uczniom zaznajomić się z przykładami dobrych praktyk z całego świata w zakresie gospodarki magazynowej, transportu i nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Trudne tematy i zagadnienia ekonomiczno-logistyczne przedstawione uczniom w ciekawy sposób poszerzyły ich horyzonty i pozwoliły poczuć się studentami.
Po tych kilku godzinach wspólnego, intensywnego zdobywania wiedzy, nieco zmęczeni, ale za to pełni pozytywnych wrażeń, uczniowie PCKZiU wrócili do domów.