Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Dziennik elektroniczny w PCKZiU Dziennik elektroniczny w PCKZiU
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

24 maja br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów. Podczas akademii 85 abiturientów odebrało z rąk dyrektor Pani Lucyny Buczkowskiej świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, wśród nich Aneta Kucharzyk, Starosta powiatu jaworskiego. Nie zabrakło rodziców absolwentów oraz grona pedagogicznego szkoły z dyrekcją na czele.


Dla uczniów klas IVA, IVE, IVD, IV F oraz IVT była to okazja do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Dlatego też emocje towarzyszące temu wydarzeniu były ogromne zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. W wystąpieniach okolicznościowych padały słowa podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie.
Dyrektor placówki, podsumowując cztery lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i sporcie, jednocześnie wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.
Starosta Powiatu Jaworskiego Pani Aneta Kucharzyk życzyła młodym ludziom, aby zdobytą wiedzę wykorzystali do realizacji marzeń i planów życiowych, jak również trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia, a następnie wręczyła nagrody Zarządu Powiatu Jaworskiego wyróżnionym maturzystom (Maciej Szurek, Nina Cidyło oraz Kornelia Wyszowska z technikum logistycznego, Wiktoria Lesiak i Wiktoria Pieszczek z technikum ekonomicznego). Wręczone zostały również nagrody dla najlepszych "zawodowców" ufundowane przez firmę Korpo. Nagrody dla  Anny Hrymak i Łukasza Zaremby wręczyła pani Wiktoria Wilk-Wrońska.

 Warto przypomieć, że technikum mechaniczne było pierwszą klasą patronacką utworzoną w PCKZiU przy współpracy z Korpo.
Nagrody i podziękowania z rąk dyrektor, wychowawców i nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki i pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący absolwenci: Kornelia Wyszowska, Mariusz Zalewski, Alan Stańczak, Wiktoria Lesiak, Wiktoria Pieszczek, Aleksandra Sokołowska, Nina Cidyło oraz Maciej Szurek.

 

W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw, wspieranie w trudnych chwilach skierował absolwent PCKZiU Marcin Szajnowski.
Kolejnym punktem akademii był program artystyczny, podczas którego uczniowie wspominali swoje klasy, nauczycieli oraz poszczególnych uczniów.
Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali uczniowie klasy 3D pod kierunkiem pani Agnieszki Tomborskiej. Pożegnanie odbyło się w klimacie wspomnień, a mottem przewodnim były słowa „Ostatni raz z moja klasą”. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli absolwentom samych sukcesów w dalszym życiu.
Drodzy nauczyciele, wychowawcy, szanowni rodzice, dziękuję serdecznie za wszystko to co zrobiliście, co daliście uczniom, swoim dzieciom. Za wsparcie, za motywację do pracy nad ich własnym życiem. Drodzy absolwenci, Nasze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu, w takim gronie, po raz ostatni, z drugiej ponieważ temu spotkaniu towarzyszy świadomość, że lata spędzone w tej szkole, to historia, a jednocześnie początek nowego czasu…. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć. Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem – mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU w Jaworze.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Niewątpliwie zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku” wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane – stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.