Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 maja na miesięczne praktyki do słonecznej Malagi poleciała już czwarta grupa uczniów z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Komisja rekrutacyjna wybrała 18 osób. Do wyjazdu zakwalifikowały się następujące osoby: Dawid Bogacz, Konrad Skutatko, Artur Tomaszewski, Anna Słuja, Adrian Kościak, Jakub Michałków, Kacper Kuleta, Agata Błaszczak, Jakub Hoszowski, Grzegorz Omylanowski, Piotr Cenarski, Karol Ślęczkowski, Jakub Juckiewicz, Kacper Jachyra, Wiktoria Gul, Otylia Orzechowska, Wiktoria Wojnicka oraz Patrycja Midziak. W grupie praktykantów są przyszli informatycy, ekonomiści i mechanicy. Do atrakcyjnego wyjazdu zakwalifikowali się dzięki bardzo dobrym wynikom w nauce, znajomości języków obcych i zainteresowaniom. Zagraniczne praktyki możliwe są dzięki udziałowi szkoły w projekcie unijnym Erasmus +.

 

Z przyznanych środków unijnych opłacone są zakwaterowanie, przelot samolotem, ubezpieczenie, kursy doszkalające i bilety miesięczne z miejsca zakwaterowania do miejsca praktyk. Uczniowie otrzymają pieniądze na wyżywienie i „kieszonkowe”. Wychowankom towarzyszy dwóch opiekunów - Bożena Kęsicka i Dariusz Szojka (nauczyciele z PCKZiU). Nad prawidłową realizacją projektu czuwa Wioletta Pieszczek - koordynator projektu.


Głównym celem praktyki zagranicznej jest wyrobienie w uczestnikach projektu umiejętności adoptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami w sektorze usług turystycznych.
- Dzięki unijnym pieniądzom nasi uczniowie uczestniczyli w kraju w kursie języka angielskiego prowadzonym przez Natalię Dzikowicz oraz Joannę Bąk, zajęcia w ramach wsparcia kulturowego i psychologiczno-pedagogicznego poprowadziły Klaudia Hopek, Beata Majewska-Kawczyńska oraz Elżbieta Lewucha (nauczyciele i pracownicy PCKZiU w Jaworze). Uczniowie w miejscu praktyk uczą się języka hiszpańskiego, otrzymali słowniki i rozmówki, przeszli przygotowanie kulturowe - wyjaśnia Wioletta Pieszczek – koordynator projektu.

 

W pierwszym tygodniu stażu uczniowie rozpoczęli pracę w firmach, w których zdobędą doświadczenie i umiejętności zawodowe, wybrane ze względu na profil kształcenia i ich zainteresowania. Praktykują między innymi w firmach informatycznych, mechanicznych i ekonomicznych, w których uczą się składać komputery, programować i diagnozować usterki i wady w sprzęcie komputerowym, oraz pracują w terenie jako serwisanci. W firmach ekonomicznych uczą się archiwizowania, księgowości, natomiast praktykanci z branży mechanicznej zajmują się instalowaniem i serwisowaniem samochodowych odbiorników radiowych oraz sprzętu audio. Młodzież z PCKZiU zwiedziła Malagę, w programie jest wizyta w Mijas, Marbelli i Gibraltarze oraz Wieczór Tapas, Mini Golf, Siatkówka na plaży i Królewska Arena Walk.