Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 13.04.2019 r. o godz. 10:30, grupa 20 uczniów (technik informatyk, technik logistyk, technik ekonomista i mechanik pojazdów samochodowych) wraz z opiekunami, Panem Krzysztofem Patrzkiem i Panem Jarosławem Pieszczek, wyruszyła w podróż do pięknej Andaluzji w Hiszpanii!
To już trzecia grupa najlepszych uczniów Naszej szkoły, która będzie uczestniczyć w cztero tygodniowych praktykach zawodowych w ramach projektu „Hola Erasmus+ w Hiszpanii”. Kolejna grupa wyjedzie na początku maja, kiedy pierwsza będzie już w drodze powrotnej.

Przyjemne z pożytecznym, czyli praktyki w Hiszpanii
Miejscem pobytu praktykantów jest historyczne miasto Ubeda na południu kraju, w Andaluzji. Dzieląca nasze regiony ogromna odległość (ok. 3000km) nie była uciążliwa, gdyż jej dużą część uczniowie, wraz z opiekunami, przebyli drogą lotniczą. Dla większości uczestników wyjazdu był to pierwszy lot w życiu.
Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Jaworze zdobywają doświadczenie zawodowe podczas staży w Hiszpanii. To ich szansa na lepszą przyszłość.
- Jesteśmy szkołą z wieloletnią tradycją, która kształci w oparciu o autorskie programy nauczania i wprowadza do procesu nauczania innowacje pedagogiczne - mówi Wioletta Pieszczek, koordynator projektu. - Naszym celem jest ustawiczne podnoszenie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności. Zależy nam, by zawodu młodzież uczyła się na najwyższym poziomie, doskonaliła umiejętności językowe oraz poznawała kultury innych krajów Unii Europejskiej, w tym kulturę i organizację pracy. Chcemy ułatwić uczniom przejście z etapu nauki do etapu zatrudnienia, wejście na trudny, dynamiczny rynek. Nie bez znaczenia oczywiście jest wzbogacenie oferty naszej szkoły oraz podniesienie jej prestiżu w środowisku lokalnym.
Poznaj zawód, poznaj kulturę
Wyjazd na praktyki to nie tylko zdobywanie doświadczenia zawodowego w realnym miejscu pracy, to także możliwość zwiedzania najciekawszych zabytków w Andaluzji, oraz obcowanie z kulturą, tradycją, zwyczajami, językiem angielskim jak i hiszpańskim.
Uczestnicy mobilności pracują w firmach branży logistycznej, ekonomicznej, informatycznej oraz mechanicznej. Już dostajemy informację, że są doceniani i chwaleni przez hiszpańskich pracodawców za sumienność, zaangażowanie i jakość wykonywanej pracy.
Niedługo wyjadą kolejne osoby
Aktualnie dobiega końca przygotowanie do drugiej mobilności, którą to młodzież odbędzie na przełomie maj/czerwiec w Maladze. Uczestnicy będą pracowali w centrach logistycznych, warsztatach samochodowych oraz biurach rachunkowych. Natomiast kolejne wyjazdy na staż będą miały miejsce na przełomie kwietnia/maja 2020 roku. Udział w projekcie jest dla uczniów całkowicie bezpłatny.
Stażyści mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i transport. Otrzymują też kieszonkowe. Ze środków projektu finansowane jest również przygotowanie językowe (20 godzin języka angielskiego zawodowego oraz 20 godzin podstaw języka hiszpańskiego), wsparcie kulturowe i psychologiczno-pedagogiczne.
- Celem tych przygotowań jest doskonalenie umiejętności komunikacji interpersonalnej i radzenia sobie ze stresem w obcym środowisku, kształcenie umiejętności nawiązywania kontaktów i porozumiewania się po angielsku i hiszpańsku oraz poznanie Andaluzji - jej kultury, obyczajów, mentalności - wyjaśnia pani Wioletta.
Uczestnicy na koniec otrzymują Europass Mobility, kartę oceny efektów kształcenia oraz certyfikaty potwierdzające odbytą praktykę.