Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podobnie jak w minionych latach szkoły ponadgimnazjalne w powiecie jaworskim otwarły swoje podwoje przed gimnazjalistami oraz ósmoklasistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 22 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Jaworze zorganizowany został „Dzień Otwarty”. Na gości odwiedzających w tych dniach szkoły czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Gimnazjaliści oraz ósmoklasiści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.


Przybyłych w tych dniach uczniów wraz z opiekunami przywitała kierownik szkolenia praktycznego Pani Wioletta Pieszczek, która wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach. W murach szkoły gimnazjaliści oraz ósmoklasiści mogli m.in.: obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą życie szkolne PCKZiU, stoiska promujące technikum ekonomiczne, logistyczne, informatyczne i mechaniczne oraz szkołę branżową I stopnia. Wszyscy dobrze bawili się podczas prezentacji wokalno – muzycznej przygotowanej przez uczniów PCKZIU (wokalista Wiktor Jaworski z klasy 3 T).
Następnie uczniowie zostali podzieleni na małe grupy i w asyście nauczycieli uczących w szkołach mogli m.in.: zwiedzić pracownie specjalistyczne, komputerowe, bibliotekę i salę gimnastyczną, zobaczyć pokaz fryzjerski czy też przyjrzeć się ciekawym prezentacjom wykonanych przez swoich starszych kolegów.
Nie zabrakło również emocji sportowych. W ramach dnia otwartego został zorganizowany również mecz piłki siatkowej - nauczyciele kontra uczniowie. Całe spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ uczniowie nie mieli wcześniej okazji zmierzyć się ze swoimi nauczycielami na boisku. Walka była bardzo wyrównana. Uczniowie dali z siebie wszystko, jednak w tie-break’u grono pedagogiczne pokonało swoich podopiecznych.

 

W trakcie zwiedzania szkoły uczniowie mieli możliwość pobrania materiałów informacyjnych o Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Szkoła ta przygotowała dla nich interesujące oferty kierunków i zawodów. Dodać należy, że uczniowie PCKZIU mogą uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach dodatkowych, w tym w prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy oraz Wyższej Szkoły Logistycznej. Ofertę naszej szkoły wzmacnia program stypendialny adresowany do uzdolnionej młodzieży oraz projekt mobilności pt. "Hola Erasmus+ w Hiszpanii!". Już w kwietniu pierwsza grupa najlepszych "zawodowców" PCKZiU wyleci do Hiszpanii do pięknej Andaluzji  na 4 tygodniowe praktyki zawodowe w firmach z branży informatycznej, logistycznej, ekonomicznej oraz mechanicznej. W projekcie biorą udział uczniowie klas drugich i trzecich Technikum i ZSZ z PCKZiU w Jaworze.
Dzień Otwarty dostarczył rzetelnej wiedzy o szkole, a niezdecydowanych zachęcił do wstąpienia w szeregi jej uczniów, przyczynił się do popularyzacji szkoły w środowisku lokalnym.
22 marca w Auli PCKZiU w Jaworze odbyły się również XVII Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze. Po raz kolejny patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk oraz Starosta Jaworski pani Aneta Kucharzyk.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wanda Gołębiowska Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Wicestarosta Stanisław Laskowski, Wójt Gminy Paszowice Wielkie Sebastian Oszczęda, Członkowie Zarządu Powiatu - Stanisław Witek oraz Marek Trela, Dyrektor Urzędu Pracy w Jaworze Jarosław Simon, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Franciszek Materniak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas, jak również dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu. Poseł Elżbietę Witek reprezentowały Panie Teresa Mikielewicz i Aneta Trela. Targi prowadziła i zorganizowała, wspólnie ze współpracownikami, Dorota Domińska Werbel Dyrektor PORE.