Rekrutacja
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Rekrutacja Rekrutacja
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dnia 26 października 2018 r. w auli PCKZiU odbyła się uroczystość kończąca realizację projektu uświetniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Myślą przewodnią były słowa Wincentego Witosa - A Polska winna trwać wiecznie.
Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Zarządu Województwa Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu od 5 marca 2018 r. do 26 października 2018 r. Starostwo Powiatowe w Jaworze, Stowarzyszenie Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła w PCKZi U w Jaworze ,Towarzystwo Miłośników Bolkowa ,współpracujące z Zespołem Szkół i Placówek w Bolkowie uczcili - odzyskaną po 123 latach niewoli - niepodległość.
Pielęgnowanie polskości i tradycji patriotycznych, pamięć tych, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej ojczyźnie, to główne zrealizowane cele.
Uroczystość zakończenia projektu zaszczycili swoją obecnością: pani Wanda Gołębiowską- dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, Starosta Jaworski – pan Stanisław Laskowski, pani Bogumiła Wenda- sekretarz Powiatu Jaworskiego, pani Beata Janas- Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej ,pan dr Zbigniew Cesarz - wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, pan Marek Janas- prezes Towarzystwa Miłośników Bolkowa, pani Bogusława Kałużna- wiceprezes Towarzystwa Miłośników Bolkowa, dyrektor Szkoły Podstawowej w Męcince, pani Małgorzata Ciołko- skarbnik Towarzystwa Miłośników Bolkowa, kombatanci : pan Bogdan Bezeg, pani Julia Zawalna, pani Bogusława Benczyńska ; dyrektorzy szkół: pani Beata Zalewska – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie , szkoły współrealizującej projekt, pan Mieczysław Michalski – dyrektor I Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze. W uroczystości uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze wraz ze swoimi nauczycielami.


Wszystkich przybyłych gości powitała pani Lucyna Buczkowska - dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze a dalszą część uroczystości poprowadziła pani Beata Majewska- Kawczyńska- prezes Stowarzyszenia Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła oraz uczniowie klasy II Technikum Mechanicznego – Konrad Skuratko, Patryk Wroński, Jakub Michałków.
W programie artystycznym, w którym uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie, multimedialne, wystąpili: Oliwia Babiarz (III E), Jakub Boczula (II D) Szymon Ciesielski (II D), Adrian Kościak ( II T), Klaudia Malina (I D), Dorota Sado ( III E), Konrad Skuratko (II T), Klaudia Szmyt (III E), Artur Tomaszewski ( III A).
Bardzo ważnym punktem uroczystości, było seminarium ,,Ojcowie polskiej niepodległości”, które przygotował i bardzo interesująco przedstawił pan dr Zbigniew Cesarz wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.
Pani Beata Majewska- Kawczyńska wymieniła wszystkie zrealizowane w projekcie działania. W maju w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyła się konferencja na temat ,,Proces unifikacji ziem trzech zaborów w jednolite państwa polskie”.
26 września w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie odbyła się konferencja ,,Myśl i działalność Wincentego Witosa”. W tym dniu została też odsłonięta i poświęcona tablica , upamiętniająca setną rocznicę odzyskania Niepodległości.
W ramach realizacji projektu młodzież wzięła udział w licznych konkursach : konkursie plastycznym :„Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, konkursie multimedialnym- ,,Twórcy państwa polskiego”, konkursie filmowym - ,,Narodowe Święto Niepodległości dawniej i dziś”. Nagrodzony film, wykonany przez uczennice klasy IV E: Wiktorię Lesiak i Wiktorię Pieszczek, został obejrzany przez uczestników uroczystości.
Przedstawiono wyniki konkursów i wręczono nagrody ich zdobywcom.


W konkursie plastycznym ,, 100- lecie odzyskania Niepodległości”
I miejsce zdobyła -Wiktoria Lesiak z klasy 4 E
II miejsce zdobyły Katarzyna Arendarska i Oliwia Roztoczyńska z klasy 2 H
III miejsce zdobyły uczennice klasy II D Malwina Basałyga i Wiktoria Michalska


W konkursie multimedialnym ,, Twórcy państwa polskiego” przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Dawid Gibała klasa 2 D
II miejsce – Oliwia Bujak, Alicja Lichwa – klasa 2 E
III miejsce – Aleksandra Żur – uczennica Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.


Zakończeniem uroczystości było odsłonięcie przez panią Wandę Gołębiowską- dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu ,Starostę Jaworskiego – pana Stanisław Laskowski oraz panią Beatę Majewską- Kawczyńską tablicy upamiętniającej 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poświęcenie dokonał ksiądz Piotra Kulpa.
Uroczystość zamknęła pani Lucyna Buczkowska dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, dziękując wszystkim gościom za przybycie a młodzieży za przygotowanie i prowadzenie akademii, kończącej realizację projektu A Polska winna trwać wiecznie. Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Organizatorzy dziękują wszystkim za wspólne świętowanie.