Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

"Dawaj dobro, jakie dawać możesz, wszystkimi środkami, jakie posiadasz, na wszystkich drogach, po których kroczysz, wszystkim ludziom, których spotkasz, tak długo jak tylko możesz...". (autor nieznany)

16 października 2018 r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się kolejna, dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa organizowana cyklicznie od jedenastu lat. Chętnych, którzy chcieli podzielić się „Darem Życia”, było bardzo wielu. Znaleźli się wśród nich absolwenci, uczniowie i nauczyciele naszej placówki oraz uczniowie i nauczyciele I Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.
Wiele osób musiało zrezygnować po wstępnych badaniach, którym zostaje poddany każdy zainteresowany oddaniem krwi. Przyczyn było wiele: niedawno przebyta choroba, zbyt niska waga ciała, niewłaściwe ciśnienie czy też zbyt niski poziom hemoglobiny.
Zarejestrowano siedemdziesięciu jeden dawców, jednak ostatecznie krew oddało pięćdziesiąt jeden osób, w ilości prawie 23 litrów.
Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – podzielenie się własną krwią, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – należą się ogromne podziękowania. Jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania społecznego i poczucia silnej więzi międzyludzkiej. Jest to gest, wynikający z pobudek międzyludzkiej życzliwości i miłosierdzia. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylenie się nad ludzkim cierpieniem. Cieszy fakt, że nasza szkolna społeczność rozumie, iż najcenniejszą wartością każdego człowieka jest zdrowie i życie, a WIELKIMI są Ci, którzy je ratują.
Jeszcze raz wszystkim, którzy oddali krew, którzy chcieli uczynić ten tak chlubny gest oraz tym, którzy pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia: Dyrekcji PCKZiU, wolontariuszom z klasy 4E, pani pielęgniarce - Teresie Hłopeckiej należą się ogromne podziękowania.
Kolejna akcja planowana jest na wiosnę 2019r., już dziś zachęcamy do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Krew można oddawać nie tylko podczas akcji w PCKZiU, ale również w centrach krwiodawstwa.

Koordynator akcji
Jarosław Pieszczek