Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 maja br. odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekologicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego.
Konkurs przeprowadzono jako jedno z działań realizowanego przez Powiat Jaworski projektu pn. „Budowa ścieżki rowerowej prowadzącej do Parku Krajobrazowego „Chełmy”- celem udostępnienia bogactwa przyrodniczego i rozwoju turystyki w Powiecie Jaworskim”, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Dzięki pozyskanym środkom powstaje właśnie kolejny etap trasy rekreacyjno-turystycznej w kierunku Myśliborza.
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do zgłębiania zagadnień związanych z ochroną środowiska i sprawdzenie ich wiedzy w tym zakresie. W konkursie uczestniczyło 15 uczniów reprezentujących: I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz ZSA Bolków Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie.
Laureatami zostali: I miejsce - Konrad Skuratko (PCKZiU w Jaworze), II miejsce - Jakub Adamczewski (PCKZiU w Jaworze), III miejsce - Weronika Płaskocińska (I LO w Jaworze). Wyróżnieni zostali: Michał Dobosz, Błażej Parzyszek, Kasjan Kita (LO w Jaworze) oraz Wiktoria Michalska i Tomasz Rydwański (PCKZiU).
Dyplomy uczestnictwa oraz wyróżnienia wręczyli uczniom Przewodniczącą Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Maria Piwko oraz Dyrektor PORE w Jaworze Dorota Domińska-Werbel.
Laureaci niebawem otrzymają zaproszenia na Powiatową Galę Laureatów Konkursów, gdzie zostaną im wręczone nagrody rzeczowe.
Organizatorzy Konkursu tj. Starostwo Powiatowe w Jaworze oraz PORE w Jaworze serdecznie dziękują nauczycielom, którzy włączyli się w prace konkursowe: Annie Dziędziole - koordynatorowi konkursu oraz Joannie Wyderkowskiej, Dariuszowi Szojce i Szymonowi Michalskiemu - opiekunom i członkom jury.