Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

27 kwietnia br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów.
Podczas akademii 81 abiturientów odebrało z rąk dyrektor Pani Lucyny Buczkowskiej świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, wśród nich Bogumiła Wenda, Sekretarz Powiatu Jaworskiego oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Paweł Lachmirowicz. Nie zabrakło rodziców absolwentów oraz grona pedagogicznego szkoły z dyrekcją na czele.
Dla uczniów klas IV A, IV E, IV D oraz IV T była to okazja do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Dlatego też emocje towarzyszące temu wydarzeniu były ogromne zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. W wystąpieniach okolicznościowych padały słowa podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie.


Dyrektor placówki podsumowując cztery lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i sporcie, jednocześnie wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.
W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły gratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych. Sekretarz Powiatu Jaworskiego Pani Bogumiła Wenda odczytała list starosty Stanisława Laskowskiego skierowany do absolwentów, społeczności szkolnej i rodziców, a następnie wręczyła nagrody Zarządu Powiatu Jaworskiego wyróżnionym maturzystom (Damian Grzelak, Kacper Korman z technikum informatyczne oraz Olga Jędrzejczyk z technikum logistycznego).

 

Nagrody i podziękowania z rąk dyrektor, wychowawców i nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki i pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący absolwenci: Adrian Hopek, Kacper Korman, Damian Grzelak, Mateusz Dzitkowski, Olga Jędrzejczyk, Natalia Staniszek, Lidia Szulc oraz Katarzyna Zaraś. W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw, wspieranie w trudnych chwilach skierowali absolwenci PCKZiU Ewelina Widzińska oraz Damian Grzelak.

Kolejnym punktem akademii był program artystyczny, podczas którego uczniowie w sposób humorystyczny przedstawiali sylwetki swoich wychowawców. Występ szkolnych aktorów wcielających się w rolę swoich nauczycieli rozbawił publiczność do łez. Wzruszające również były filmy, w których wychowawcy wspominali swoje klasy oraz poszczególnych uczniów.

Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali uczniowie klasy 3 E pod kierunkiem pani Angeliki Oleckiej. Pożegnanie odbyło się w klimacie wspomnień, a mottem przewodnim były słowa „Parostatkiem w piękny rejs”. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli absolwentom samych sukcesów w dalszym życiu.

- Kilka dni do matury. Ale przedtem jeszcze podziękowania. Drodzy nauczyciele, wychowawcy, szanowni rodzice, dziękuję serdecznie za wszystko to co zrobiliście, co daliście uczniom, swoim dzieciom. Za wsparcie, za motywację do pracy nad ich własnym życiem. Drodzy absolwenci, za kilka dni matura. Jestem przekonana, że jesteście świetnie przygotowani do tego egzaminu. Jesteście zdolni i na pewno wyniki egzaminu maturalnego będą bardzo wysokie. Życzę wam, aby egzamin był przede wszystkim łatwy dla was, lekki i bezstresowy. Żeby spokojnie przeprowadził was w dorosłe życie - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU w Jaworze.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Niewątpliwie zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie. Uczniowie klasy 3 E, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im udanych egzaminów maturalnych.