Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Litewski dziennikarz, publicysta i poeta narodowości polskiej – Pan Romuald Mieczkowski, 24 kwietnia był gościem Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, dyrekcja oraz nauczyciele.
Romuald Mieczkowski to litewski poeta, dziennikarz, publicysta narodowości polskiej, działacz społeczności polskiej na Litwie, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalnika literackiego „Znad Wilii”. Odwiedził naszą szkołę dzięki staraniom dr Tadeusza Samborskiego. W trakcie spotkania zabrał publiczność na historyczno - literacką wycieczkę po najciekawszych zakątkach Wilna. Szczególną uwagę zwrócił na związki tego miasta z Polską. Swoją opowieść zilustrował własnymi zdjęciami a także zaprezentował młodzieży kilka swoich wierszy.
Poeta opowiedział o Wilnie – jego wielokulturowości i relacjach ze środowiskiem dziennikarskim za granicą, a także o kwartalniku literackim „Znad Wilii”, którego jest współzałożycielem i redaktorem naczelnym.