Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Stowarzyszeniu Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła w Jaworze kwotę 5.000 zł. na realizację zadania publicznego - Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Stowarzyszenie Wszechnica Zawodowa Nasza Szkoła we współpracy z Towarzystwem Miłośników Bolkowa (Towarzystwo współpracuje z Zespołem Szkół i Placówek w Bolkowie) od 05.06.2018 r. do 30.11.2018r. będzie realizowało projekt "A Polska winna trwać wiecznie".

Kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców powiatu jaworskiego, poprzez uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, upowszechnianie wiedzy o postaciach zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku, pielęgnowanie polskości oraz budowanie świadomości narodowej i obywatelskiej to najważniejsze cele realizacji zadania publicznego. Istotne będzie przekazywanie treści patriotycznych poprzez edukację młodzieży, wspieranie artystycznych talentów uczniów powiatu jaworskiego, co uchroni przed zapomnieniem ludzi i wydarzenia kształtujące tożsamość naszej ojczyzny.

Powyższe cele osiągnięte zostaną poprzez realizację następujących działań:

  • przeprowadzenie konkursów:
    • plastycznego Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości,
    • multimedialnego Twórcy państwa polskiego,
    • filmowego Narodowe Święto Niepodległości dawniej i dziś.

Regulamin konkursu do pobrania

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze zostanie zorganizowana konferencja na temat "Proces unifikacji ziem trzech zaborów w jednolite państwo polskie" a w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie – "Myśl i działalność Wincentego Witosa a niepodległość Polski". Realizację projektu zakończy uroczyste seminarium Ojcowie naszej niepodległości. Rezultatem przedsięwzięcia będzie ufundowanie dwóch pamiątkowych tablic, uświetniających 100-lecie odzyskania niepodległości. Podczas uroczystego zakończenia projektu przygotowana zostanie wystawa prac konkursowych, projekcja filmów i występ artystyczny.

Realizacja zadania publicznego ,,A Polska winna trwać wiecznie” przyczyni się do wzrostu świadomości historycznej młodzieży i podniesienia wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego
www.umwd.dolnyslask.pl