Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Dnia 7 marca br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się forum zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm z branży ekonomicznej oraz pracowników wyższych uczelni. Forum zostało zorganizowane przed klasę 2E (technik ekonomista) pod kierunkiem Pani Wioletty Pieszczek - kierownik szkolenia praktycznego. Wydarzenie to było kolejnym elementem realizowanego projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim” realizowanego przez Powiat wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy. Głównym celem forum była m.in. prezentacja specyfiki firm branży ekonomicznej, działających na rynku lokalnym i regionalnym, poszerzenie wiedzy uczniów o rynku pracy, poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami oraz zwiększenie motywacji uczniów do aktywnego i efektywnego planowania swojej kariery zawodowej.

Forum składało się z trzech części. W pierwszej nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Wioletta Pieszczek zaprezentowała Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, które od lat kształci w zawodzie technik ekonomista. Następnie dr Nadine Bednarz z PWSZ w Legnicy wygłosiła wykład dotyczący rozwoju branży ekonomicznej oraz możliwych ścieżek kariery w tym zawodzie, a Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jaworze Jowita Martyniak-Lech prezentację dotyczącą działalności Banku. Ostatnią częścią była debata uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik ekonomista.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas.