Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

1 marca 2018r. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, z inicjatywy pani Małgorzaty Majewskiej oraz pani Natalii Dzikowicz - nauczycielek języka angielskiego, odbyła się I edycja międzyszkolnych „Potyczek Językowych - Językowe PCKziki”. Konkursowi przyświecało hasło: „Języki, które nas dzielą, mogą stać się najlepszym spoiwem”, a jego celem głównym było uświadomienie wszystkim, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość nie tylko języków obcych, lecz także kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych.

Do konkursu przystąpiły trzy drużyny. Drużynę ze szkoły podstawowej w Wiadrowie reprezentowali: Karolina Mertins, Klaudia Bik, Karolina Młodawska. W skład zespołu ze szkoły podstawowej nr 1 w Jaworze wchodzili: Barbara Tarnówka- Bałabuch, Wiktoria Bartosz, Maja Noga. Szkołę podstawową nr 2 w Jaworze reprezentowali: Michał Biszczanik, Julia Flejterska oraz Agata Brambor.

„Potyczki Językowe- Językowe PCKziki” składały się z dwóch części. W pierwszej z nich zawodnicy wykazali się znajomością leksyki i gramatyki języka angielskiego. Najlepsi uczniowie przeszli do etapu drugiego Potyczek Językowych, który odbył się w auli PCKZiU w Jaworze.
Etap drugi sprawdzał wiedzę kulturową krajów anglojęzycznych. Uczniowie rozpoznawali muzyków, polityków oraz artystów, odgadywali znane utwory muzyczne, zabytki i sławne miejsca. Konkurs odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze. Prowadzące (uczennice klasy 3 E Wiktoria Pieszczek, Wiktoria Lesiak oraz Aleksandra Sokołowska) przebrane były w narodowe stroje Walii i Irlandii. Salę ozdabiały flagi krajów anglojęzycznych.

„Potyczki Językowe” wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze, na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci SP nr 2 w Jaworze, trzecie miejsce zajęła SP w Wiadrowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez MOTOCENTRUM JAWOR- SKLEP MOTORYZACYJNY UL. KUZIENNICZA 5, 59-400 JAWOR. Nagrody oraz podziękowania dla opiekunów uczniów zostały uroczyście wręczone przez wicedyrektor panią Jolantę Wieczorek.