Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolejni uczniowie z PCKZiU w Jaworze odbyli staże zagraniczne na terenie Niemiec, w projekcie „Moja przyszłość to Europa – zagraniczne staże zawodowe".  Realizacja przebiegała w partnerstwie między Fundacją „Learn Co” oraz niemiecką organizacją Görlitzer Fortbildungszentrum für Handwerk und Denkmalpflege e.V. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), realizowany na zasadach Programu Erasmus+. Naszą szkołę reprezentowały uczennice ZSZ w zawodzie fryzjer z klasy III H: Anna Kumor i Sandra Zając.


Celem głównym projektu było zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, wzbogacenie świadomości branżowej, poznanie nowoczesnych technologii i porównanie ich z trendami stosowanymi w Polsce, zauważenie podobieństw i różnic, implementacja najkorzystniejszych rozwiązań w Polsce. Dodatkową potrzebą było doskonalenie umiejętności językowych uczniów (w tym języka zawodowego) oraz poznanie kultur kraju goszczącego w tym kultury i organizacji pracy. Projekt zwrócił uwagę na poprawę europejskiej mobilności w ramach kształcenia zawodowego, poprawę współpracy pomiędzy placówkami, ułatwił rozwój praktyk zawodowych, a także poprawił stopień przejrzystości oraz uznawania kwalifikacji zawodowych.


Wszyscy uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilność w celu transferu i uznania efektów kształcenia zagranicą przez polskie zakłady realizujące praktyczną naukę zawodu. PCKZiU w Jaworze dziękuje pracodawcom, którzy kształcą obydwie uczennice tj. Pani Anecie Pruncel właścicielki STUDIA FRYZJERSKIEGO w Strzegomiu oraz Pani Marzenie Pitek ze STUDIA FRYZUR MADAME z Jawora za współpracę.  Projekt odzwierciedlił rzeczywiste wymagania zagranicznych pracodawców w realnych warunkach pracy ze specjalnym uwzględnieniem sprawności komunikacyjnej w języku obcym.


Dziewczęta zgodnie potwierdzają, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do osobistego zetknięcia się z kulturą niemiecką, obyczajami i społecznościami tego pięknego kraju, było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim.