Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze otworzyli w sobotę wieczorem sezon studniówkowy w powiecie jaworskim.
Tradycyjnie przed maturą, w sobotę 20 stycznia, w pięknej Sali Balowej Kopcza w Legnicy odbył się bal uczniów klas czwartych technikum. To była jedna z ostatnich okazji, aby odłożyć na bok podręczniki i odstresować się przed czekającym ich za 103 dni egzaminem dojrzałości.
-Przez cztery lata zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, aby osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy porzucić wszelkie troski i zmartwienia, tak aby naszym udziałem stała się dobra zabawa - zapowiedziała Ewelina Widzińska uczennica PCKZiU na początek balu studniówkowego.
Dokładnie o godz. 19 dyrektor szkoły Lucyna Buczkowska dała znak do rozpoczęcia zabawy.
- Myślę, że przez te prawie cztery lata my nauczyciele dzieliliśmy się z wami wiedzą, pomagaliśmy nabyć umiejętności, a teraz wy pokażecie, kim będziecie. Za 103 dni przystąpicie do egzaminu dojrzałości. To będzie ogromne wyzwanie. Liczę, że wszyscy zdacie ten egzamin na najwyższe noty. Życzę wam, aby ten bal pozostał w waszej pamięci - powiedziała Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU w Jaworze. Miłe słowa pod adresem maturzystów kierowali również rodzice, którzy nie ukrywali dumy ze swoich pociech i wdzięczności dla nauczycieli oraz wychowawców.

Początek uroczystości był okazją do wręczenia kwiatów, podziękowania rodzicom, wychowawcom i nauczycielom oraz wspólnego toastu. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego tańca studniówkowego - poloneza, którego popisowo zatańczyli maturzyści wraz z dyrekcją i wychowawcami (4A Joanna Bereźnicką-Mężyk, 4D Agnieszką Czum-Truchan, 4E Natalią Dzikowicz i 4T Monika Kopaczewską-Trzeciak). Następnie na parkiecie zagościły bardziej nowoczesne tańce, a dobra zabawa dzięki - Studio Dora DJ trwała wiele godzin. Uczniowie PCKZiU nie ukrywali, że na ten bal czekali z niecierpliwością.
-To ważny dzień. Studniówkę ma się tylko raz w życiu. To okazja do dobrej zabawy, ale też i wspomnień. Choć ja nadal nie mogę uwierzyć, że jesteśmy już w czwartej klasie. Ten czas minął szybko, za szybko - mówiła Magda, tegoroczna maturzystka.

 Studniówka 2018 przeszła do historii... Wszystkim uczniom klas czwartych życzymy powodzenia i połamania piór na maturze!