Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W październiku br. kolejni uczniowie z PCKZiU w Jaworze odbyli staże zagraniczne na terenie Niemiec, w projekcie „Moja przyszłość to Europa – zagraniczne staże zawodowe.” Realizacja przebiegała w partnerstwie między Fundacją „Learn Co” oraz niemiecką organizacją Görlitzer Fortbildungszentrum für Handwerk und Denkmalpflege e.V. Projekt współfinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), realizowany na zasadach Programu Erasmus+. Naszą szkołę reprezentowały uczennice ZSZ w zawodzie fryzjer z klasy II: Karina Złocka oraz Karolina Nieduży.
Celem głównym projektu było zdobycie nowych doświadczeń zawodowych, wzbogacenie świadomości branżowej, poznanie nowoczesnych technologii i porównanie ich z trendami stosowanymi w Polsce, zauważenie podobieństw i różnic, implementacja najkorzystniejszych rozwiązań w Polsce, nauka języka niemieckiego zawodowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dokument Europass Mobilność w celu transferu i uznania efektów kształcenia zagranicą przez polskie zakłady realizujące praktyczną naukę zawodu. PCKZiU w Jaworze dziękuje pracodawcom, którzy kształcą obydwie uczennice tj. Pani Anecie Pruncel właścicielki STUDIA FRYZJERSKIEGO w Strzegomiu oraz Pani Marzenie Pitek ze STUDIA FRYZUR MADAME z Jawora za współpracę.  Dziewczęta spisały się wzorowo, o czym świadczy opinia ich opiekuna.
- Co prawda staż się jeszcze nie zakończył, ale jestem bardzo zachwycony dziewczynami. Szczególnie Karina robi świetne wrażenie i radzi sobie wzorowo.
Do napisania tej wiadomości przyczyniła się sytuacja dosłownie sprzed chwili. Zbieramy się w kuchni, dziewczyny szykują sobie na kolacje pizzę i inny mieszkaniec hotelu pyta po angielsku czy może dołożyć swoje rzeczy do piekarnika. Karina zrozumiała pytanie i odpowiedziała po angielsku tak, że była zrozumiana.
To bardzo mądra uczennica i już dostała zaproszenie aby jechać z nami na staż w przyszłych projektach - mówił Jakub Turański.

 

.