Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk
Monster w PCKZiU
Previous Next Play Pause
Kwalifikacyjne kursy zawodowe Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Kursy i szkolenia w PCKZiU Kursy i szkolenia w PCKZiU
Technik informatyk Technik informatyk
Monster w PCKZiU Monster w PCKZiU

NASI PARTNERZY

Korpo Sp. z o.o.
Kancelaria prawna Król i Wspólnicy
loading...

GIMTI

loading...

DBI

loading...

Informatyka

loading...

WF

loading...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 


To już trzecia edycja Kindloteki - programu promującego czytelnictwo, który opiera się na współpracy ze społecznościami lokalnymi.
Amazon wystartował z Kindloteką w 2015r. Pozytywny odbiór, oraz średni wzrost czytelnictwa o 20% w placówkach, które otrzymały wsparcie zachęcił firmę do kontynuowania programu. Do tej pory, w ramach Kindloteki wsparcie otrzymało 37 placówek. Na jesieni tego roku Amazon uruchomił Kindlotekę w dziesięciu placówkach z okolic Szczecina, Poznania, Wrocławia i Sosnowca, gdzie zlokalizowane są centra logistyki e-commerce Amazon.

16 listopada br. w szkole odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele Amazon osobiście przekazali książki i czytniki do szkół, oraz zaprosili młodzież do zwiedzania centrum logistyki e-commerce we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczył Marian Sepesi General Manager centrum logistycznego Amazon we Wrocławiu, Arkadiusz Baranowski –Wicestarosta Jaworski, Beata Janas – naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Polityki Społecznej oraz Lucyna Buczkowska – dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze.
Nasza szkoła została wybrana w wyniku głosowania przez pracowników Amazon w województwie dolnośląskim. W sumie wybrano 3 placówki edukacyjne, do których trafiło wsparcie. W ramach Kindloteki szkoła otrzymała 100 książek, 500 e-booków (w języku polskim i angielskim) oraz 10 czytników Kindle wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym. PCKZiU samodzielnie wybrało tytuły, które podarowała firma Amazon. Były to zarówno podręczniki, lektury szkolne, jak i bestsellery.


Dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie i rada rodziców PCKZiU w Jaworze serdecznie dziękuje pracownikom Amazon, za oddanie swojego głosu na naszą szkołę. Dzięki Państwu PCKZiU w ramach Kindloteki 2017 otrzymała nowe pozycje książkowe i czytniki e-booków wraz z e-bookami. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa wśród uczniów i sprawi, że będą chętnie sięgali po literaturę nie tylko w formie papierowej, ale również tej elektronicznej. Teraz uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a przede wszystkim poznawać nowe technologie i możliwości jakie da im korzystanie z czytników Kindle. Gorąco dziękuję pani Edycie Dabrowskij – Nowak, pani Beacie Majewkiej oraz pani Bożenie Kęsickiej za zaangażowanie i wsparcie programu Kindloteka – mówiła dyrektor placówki Lucyna Buczkowska.